Who is coming - Cartoon 360 2019

Check the list of the participants list here below or download the PDF

Company Name Surname Country
a_BAHN Hueber-Blies Stéphane Luxembourg
a_BAHN Blies Nicolas Luxembourg
Animal Tank Van Elslande Brecht Belgium
Animal Tank Lesaffer Bert Belgium
Animation Week Nagaishi Hideki Netherlands
Ankama  Levisse Matthieu France
Ankama Animation Congé Marie France
Ankama Games Florin Muller Ingrid France
ARTE France Fuchs Barbara France
Bachibouzouk Duret Laurent France
Bayard Jeunesse Giard Damien France
Bibiland Gjorgjiev Stojche North Macedonia
Bibiland Stojanoski Zharko North Macedonia
Bibiland Aleksovski Marjan North Macedonia
Bibiland Cvetanovski Goce North Macedonia
Canal+ Cesson Carole France
Chase a Cloud Milev Stanimir Bulgaria
Chase a Cloud Komitski Sava Bulgaria
Chase a Cloud Georgieva Elena UK
Cirtek Ciravolo Anthony France
Cirtek Tardy Thierry France
Clockwork Animations Jipa Serban Romania
Clockwork Animations Ceacar Liviu Romania
CNC (Centre national du cinéma et de l'image animée) Charrière Anna France
Cofilm Trcka Jindrich Czech Republic
Cultural & Media Consulting Michailinaite Juste Lithuania
Darjeeling Lustigman Marc France
Darjeeling Roubah Noam France
Ellipsanime Production Duvochel Caroline France
Ellipsanime Productions Caron Sophie France
Ellipsanime Productions Colignon Arthur France
Epic Story Media Faier Ken Canada
Fandango Productions Slight Daniel UK
Film.UA Group Vyshnevska Kateryna Ukraine
Film.UA Group Sannikov Eugene Ukraine
Film.UA Group Vyshnevska Oleksandrina Ukraine
France Télévisions (FTV) Jacquet Joseph France
FunGameMedia Mysskaia Anna Germany
Gaumont Arumugam Courtney UK
Godo Films Caroline Joëlle France
Happy Volcano Janssen Jeroen Belgium
Haruworks Dorra Nick Finland
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) Jacob Joël Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) Seligmann Fanny Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) Debruel Liam Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) Garnier Simon Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) Barale Alessandra Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) Ney Duncan Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) Massoz Tom Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) Blanckaert Thérèse Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) Neven Lisa Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) Lamoline Simon Belgium
Haute Ecole Albert Jacquard (HEAJ) - Teacher  Wéry Joachim Belgium
Hopster Chojnacka Miki UK
INDIE SALES Coleman Eleanor France
Jamba Entertainment Garbett David UK
KASK - School of Arts Ghent / University College Ghent Vandenbroucke Joren Belgium
KASK - School of Arts Ghent / University College Ghent Ysenbaert Felix Belgium
KASK - School of Arts Ghent / University College Ghent Jemour Neyrouz Belgium
KEDD Animation Studio Osvay Anna Hungary
Ketnet / VRT (Flemish Public Broadcaster) Klaï Telidja Belgium
Kickback Media Lomas-Bullivant John UK
Kids Insights Richardson Nick UK
Kids Media ©nsulting Erbes Christophe France
Kiwiwho Productions Coenen Philippe Belgium
Kiwiwho Productions Fabi Alain Belgium
Knisper Balkestein Coen Netherlands
Knisper Walraven Florian Netherlands
Knisper Dharmaperwira Dara Netherlands
La Chouette Compagnie Maurel Antoine France
La Chouette Compagnie Dos Santos Sylvain France
La Fabrique des Formats Bélier Fiona France
Lightning Sprite Media Bays Daniel UK
Little Big Animation Burki Nicolas France
Little Big Animation Salzard Muriel France
Ludimension Ahmad Alexandre France
Lylo Media Group Jaeck Laetitia France
Mosaic Films Kokot Kerrin UK
Moukda Production Hentulescu Diana France
Moukda Production  Dengmanara Kèota France
Mupi Murgia Ugo Italy
Narrativium Design Grgic Renato Croatia
Narrativium Design Petrovic Kristijan Croatia
Oldrich Company Ondračková Julie Czech Republic
Origin Tales Bereš Ivan Serbia
Origin Tales Zarol Igor Serbia
Oskers Osborn Joseph Belgium
Pictanovo Allard Jérôme France
Pictanovo Vujicic Godefroy France
Pikkukala Jordi Pablo Finland
Plug-in Media  Minns Dominic UK
PM SA Evrard Anne France
Polarity Reversal Asher Japhet UK
Pôle 3D Ecole d'Animation 2D/3D Taddei Jean France
Pôle 3D Ecole d'Animation 2D/3D Durieu Antoine France
Pôle 3D Ecole d'Animation 2D/3D Theng Jeremy France
PREMIERstudio plus Dekidis Eleni Bulgaria
Pro.Motion  Bonnici Carmel Malta
Pro.Motion  Frendo Ruth Malta
Puppetworks Production Kutenics Gergely Hungary
Quotidiano Nazionale (QN) / La Nazione Papini Roberto Davide Italy
Riki Development Fund Medkova Dessislava Russia
Sofía International Film Festival Pechevski Mladen Bulgaria
Studio 100 Media Looman Lisette Germany
Studio Pupil Vollenbroek Tünde Netherlands
Studio Pupil Hartjes Maaike Netherlands
Studio Pupil Van Vree Dario Netherlands
Studio Redfrog Le Strat Clément France
Studio Redfrog Bahij Lahcen France
Super RTL - RTL Disney Fernsehen van den Bosch-Mprah Marc Germany
Teslopolis Bulaja Madunic Helena Croatia
The Walt Disney Company - EMEA Majumdar Shamik UK
TimFilm Karlov Svetlin Bulgaria
Tiwi Riboldazzi Federico Italy
Tobo Acker Voyelle Canada
Tordenfilm Vogel Eric Norway
Tordenfilm Skaufjord David Norway
Turner Broadcasting Systems Europe Goodchild Marc UK
Umanimation Castaing Aymeric France
Visible Realms Rab Isra Finland
Visible Realms Jäppinen Eliza Finland
VJC Media / Inflorescent Media Chapman Vanessa UK
VMS Consulting Projects Sergent Virginie UK
We Are Family Wheeler Maurice UK
WildBrain Spark Chappell Liesl UK
Wonderz Wehner Sebastian Germany
Zographic Films Edrev Hristo Bulgaria
  Bizzaro Agnès Germany
  Dzaïr Samia France
  Guler Esin Belgium
  Kazija Dalibor Slovenia
  Otaño Nathan France
  Wattiaux Elodie France
Cartoon Liamin Julie Belgium
Cartoon Kesenne Joëlle Belgium
Cartoon Nguyen Laura Belgium
Cartoon Faust Clara Belgium
Cartoon Vinel Frédérique Belgium
Cartoon Halfaoui Béty Belgium
Neumann & Müller Reichert Kalle Germany
Neumann & Müller  Klingsohr Reinhard Germany